Jan Markowski, Kwatery "U Jana", Lubiatówko 14a, Dolsk 63-140, Kom. 696 321 804, http://www.kwateryujana.com.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W okolicy znajdują się zabytkowe kościoły, m.in. Kościół w Błażejewie, Kościół w Dolsku, Klasztor w Lubiniu, Klasztor w Gostyniu. Można również zwiedzić zamek w Kórniku (30km). W niedalekim Cichowie znajduje się skansen filmowy z "Pana Tadeusza".

Przyroda zmienia się w zależności od pór roku. W okolicach Lubiatówka można obserwować zmieniającą się przyrodę. Okoliczne lasy pięknie zmieniają swoje barwy na jesień, natomiast wiosną unosi się piękny zapach kwitnących drzew.

W pobliżu znajdują się jeziora: Jezioro Lubiatówko, Jezioro Dolsk,  Jezioro Grzymysławskie, Jezioro Brzednia i inne. W jeziorach tych można spotkać takie ryby jak: szczupak, okoń, sandacz,węgorz, amur, płoć, lin, karaś, karp, leszcz. U gospodarza można zasięgnąć porad na temat technik połowu ryb, rodzaju przynęt itp.

Przy Jeziorze Dolskim (w pobliskim miasteczku Dolsk - 2km) znajduje się piękna plaża, będąca wspaniałym miejscem wypoczynku i kąpieli, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Okolice Lubiatówka obfitują w piękne widoki i pejzaże o każdej porze roku. Znajdują się tutaj doskonałe miejsca do fotografii plenerowej. Ornitolodzy odnajdą tu między innymi takie ptaki, jak: Orzeł bielik, żuraw i bąk. Jest wiele tras rowerowych i spacerowych. Cisza i spokój z dala od miasta.